Фотозвіт

Фотозвіт

понеділок, 4 листопада 2024 р.

Роль учнівського самоврядування у національно-патріотичному вихованні учнів

 

РОЛЬ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ У НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНОМУ ВИХОВАННІ УЧНІВ

виступ заступника директора з виховної роботи Харчук Л.Д.

      Шановні присутні! Сьогодні ми розглянемо надзвичайно важливу тему-національно-патріотичне виховання учнів через діяльність учнівського самоврядування.

 Слайд 1

На сучасному етапі розвитку українського суспільства проблема патріотичного виховання особистості набуває особливої значущості. Це обумовлено тим, що патріотизм є ціннісною основою будь-якого суспільства і виступає не лише чинником інтеграції нашої нації, а й істотним мотивом саморозвитку і розкриттям всіх потенційних можливостей кожної людини у духовній, економічній і соціально-політичній сферах.

Слайд 2

Слайд 3

Учнівське самоврядування-активний інструмент виховання

1.     Національно-патріотичне виховання: чому це важливо?

Національно-патріотичне виховання допомагає кожному учню відчути себе частиною великої спільноти, до якої належить Україна. Це розвиває відчуття гордості за свою Батьківщину, знання про її культуру, історію , мову та традиції, а також  усвідомлення відповідальності за її майбутнє. Таким чином, це не просто про любов до країни, а й про бажання сприяти її добробуту та процвітанню.


Провідною ідеєю учнівського самоврядування з питання патріотичного виховання є формування у дітей та молоді патріотизму, сучасної національної ідентичності, національної гідності.
Ліцей  має виховати людину з новим мисленням, здатну до творчості, ініціативи, з почуттям обов’язку перед суспільством. Виконати всі ці завдання неможливо без залучення учнів до участі в управлінні шкільними справами, до участі в різних видах діяльності, в яких формується особистість школяра. Наш ліцей ставить за мету не просто йти в ногу з часом, а прагне випереджати час. Молодь є важливою складовою сучасного українського суспільства, носієм інтелектуального потенціалу, визначальним фактором соціально-економічного прогресу.

Слайд 4.

 

2.Роль учнівського самоврядування у національно-патріотичному вихованні.

Учнівське самоврядування має унікальні можливості для виховання свідомих громадян, оскільки саме через активну участь у житті школи учні вчаться приймати відповідальні рішення, проявляти ініціативу та працювати в команді. Саме в дитинстві людиною усвідомлюється її роль у вирішенні справ громадянського життя як основи подальшої позиції в дорослому житті. Однією із форм залучення дітей до участі у громадському житті є учнівське самоврядування, як один із головних принципів діяльності учнівської спільноти. І саме через шкільне самоврядування відбувається процес підготовки майбутніх активних громадян нашої держави, із глибоко усвідомленою життєвою позицією, почуттям національної самосвідомості, які б змогли розв’язувати як щоденні, так і масштабні завдання, приймати власні рішення. Суть його полягає у реальній участі дітей в управлінні класу, ліцею, сприяє згуртуванню шкільного колективу, розвитку громадської думки, процесу соціалізації особистості, ефективному входженню в доросле життя. 

З метою підтримки та розвитку учнівського самоврядування, пошуку нових форм, методів і моделей його організації, педагогічним колективом нашого навчального закладу заплановано проведення значної роботи, спрямованої на формування соціальної активності та громадянської самосвідомості молоді:
• активно залучати учнівську молодь до реалізації соціальних програм і проектів, проведення акцій та заходів, організованих органами учнівського самоврядування;
• сприяти співпраці органів учнівського врядування із засобами масової інформації для інформування громадськості про свою діяльність;
• підвищення соціальної активності школярів залучанням їх до участі у волонтерстві;
• розвиток громадянської свідомості учнів, та їх участь у реалізації соціально важливих проектів;
• вивчення громадської думки, процесу соціалізації особистості, ефективне входження в доросле життя.

І завдання Селещинського ліцею- так побудувати роботу шкільної організації “Моноліт”, щоб сама іі діяльність, приклади авторитетних наставників- учителів, шкільне середовище-  виховувати  дітей у дусі патріотизму, глибокому розумінні історіі свого народу, національної ідентичності, самобутності.

 

 


3. Приклади патріотичних ініціатив у рамках учнівського самоврядування

Так завдяки учнівському самоврядуванні ми провели величезний благодійний захід, в якому взяли участь близько 500 учасників, серед них учні, вчителі, батьки, громадськість. На якому відбувся благодійний ярмарок, аукціон воєнних гільз, передача військового щита ліцею , а ще кожне класне об’єднання готовило танцювальний патріотичний батл.

Учнівське самоврядування організовує тематичні заходи до державних свят.

(Слайди)

Волонтерська діяльність та акції підтримки:

Волонтерські ініціативи формують у молоді активну громадянську позицію та співчуття до інших.

 

(Слайди)

Інтерактивні заходи з розвитку української мови та культур:

Проведення конкурсів поезії, тематичних вечорів,фестивалів, майстер-класів. Це сприяє зміцненню національної ідентичності.

(слайди)
Діяльність учнівського самоврядування.

 

 Громадянська освіта учнів – це навчання демократії, важливий засіб формування політичної культури. І в цьому напрямку важливою є робота з лідерами учнівської молоді та дитячих організацій, які існують у школі.
У шкільних стінах плекається громадянин, який діятиме і мислитиме по-новому, нестандартно, буде активним перетворювачем життя. Благотворна атмосфера сприяє яскравим проявам творчості в роботі лідерів. Для них працює Школа лідерів, де вони навчаються проводити акції, виступи,конкурси, свята, лінійки. Лідерство додає енергії, розвиває організаторські здібності. Ось чому головне завдання ліцею – знайти і підтримати учнівську молодь, чия життєва позиція спрямована на активну участь у суспільному житті.


4. Переваги особистої участі учнів:

Через учнівське самоврядування кожен учень отримує можливість долучатися до патріотичних заходів не просто як глядач, а як активний учасник та організатор. Це формує у дітей почуття відповідальності, лідерські навички, впевненість у власних силах та розуміння значення особистого внеску в життя своєї школи, громади та країни.
 Сьогодні волонтерський рух прийшов у фазу найактивніших дій.  Патріоти нашої держави знаходяться на передовій, захищаючи нашу свободу, незалежність та територіальну цілісність України. Ми пишаємось ними і кожен долучилися до участі «Напиши лист підтримки Захиснику України », під час якого були направлені листи і малюнки до госпіталів та військових частин по всій Україні. Активно і відповідально організували та провели благодійну ярмарку для підтримки воїнів 5.Виклики та шляхи розвитку:

Учнівське самоврядування стикається з різними викликами, такими як нестача ресурсів чи обмежені можливості для реалізації ідей. Однак подолати їх можливо через залучання до співпраці місцевих організацій, благодійників та батьківської громади. Важливо, щоб учнівське самоврядування було гнучким та мало підтримку з боку   педагогічного колективу.

Сподіваємося, що зусилля педагогічного колективу не минуть даремно, віримо, що наші учні й випускники зможуть із гордістю сказати іншим, а головне собі: «Я – громадянин України! І цим пишаюся!»

Висновок:

Національно-патріотичне виховання є важливою складовою формування громадянина, який любить свою країну, дбає про неї та розуміє свою роль у її розвитку. Учнівське самоврядування-це потужний інструмент, який дозволяє зробити патріотичне виховання не тільки теоретичним, а й практичним. Залучаючи учнів до організації заходів, допомагаючи їм відчути власну значущість і відповідальність, ми будуємо свідоме майбутнє нашої країни.

(Слайди)